• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ПРОЕКТ "ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ"
/Files/images/storya/1830178qyjed01h98.gif

ПРОЕКТ "ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ"

Відповідно до наказу Міністерства освiти i науки від 11.01.2016 N 5 «Про затвердження плану заходів з реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом», що реалізується з Громадською організацією «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» у партнерстві з Європейським Союзом i Представництвом дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), у рамках ініціативи Європейського Союзу «Діти миру» в дошкільному навчальному закладі № 14 «Теремок» комбінованого типу Мелітопольської міської ради Запорізької області протягом жовтня – грудня 2016 року впроваджувався проект «Вчимося жити разом».

Він реалізовувався у двох напрямах — формування у дошкільників життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям психологічної допомоги і підтримки.

Практичний психолог дошкільного закладу Озерова Світлана Володимирівна пройшла тренінгові курси по впровадженню парціальної програми «Вчимося жити разом». На протязі жовтня - грудня 2016 року проект впроваджували в освітньо-виховний процес з 65 дітьми середнього та 71 дитиною старшого дошкільного віку. Метою занять було навчити дітей ефективного спілкування, самоконтролю, керування стресом, розв’язання проблем і конфліктів.

В рамках проекту "Вчимося жити разом" розпочалися навчальні заняття з дітьми старшого дошкільного віку групи № 7 та групи № 8, з дітьми середнього дошкільного віку групи № 9, № 11/Files/images/IMG_5661.JPG











Заняття №1 «Дружні діти – мов квіти»

з морально-етичного , мовленнєвого та пізнавального розвитку для дітей середньої групи №9, №11

/Files/images/IMG_5656 (1).JPG Метою заняття було формування уявлення дітей про важливість дружнього ставлення до оточуючих, способи толерантної взаємодії. Також вчилися розуміти зміст казки, оцінювати поведінку героїв, виховувати доброзичливість; розширювати та закріплювати знання про квіти України, кольори; розвивали мовлення та вміння висловлювати свої думки. Наприкінці заняття діти: Оцінювали поведінку героїв казки; пояснювали, чому важливо бути дружними; називали кольори та квіти./Files/images/IMG_5665.JPG

Заняття №2 « Ввічливі слова творять дива»

з морально-етичного , мовленнєвого та пізнавального розвитку для дітей середньої групи №9 ,№11

Метою заняття було навчити дітей вживати слова вітання та подяки, проявляти співчуття, викликати бажання допомогти, проявляючи при цьому радість і доброзичливість, формувати уявлення дітей про важливість толерантної взаємодії. Наприкінці заняття діти: називали слова ввічливості, які запам’ятали; пояснювали, чому важливо бути ввічливими.

Заняття № 3 «Разом об’єднатися — веселіше гратися»

з морально-етичного , мовленнєвого та пізнавального розвитку для дітей середньої групи №9, №11

/Files/images/IMG_5985.JPGМетою заняття було формування в дітей в процесі гри навичок
/Files/images/IMG_5987.JPGспільної діяльності, прищеплювати бажання перебувати в колективі та розвивати здібність до співпраці, посилювати відчуття згуртованості в групі. Наприкінці заняття діти: пояснювли, чому краще бути разом.

Заняття № 4 «Дерево добра»

з морально-етичного , мовленнєвого та пізнавального розвитку для дітей середньої групи №9, № 11

Метою заняття було формувати в дітей уявлення про толерантність як уміння робити хороші, добрі вчинки. Систематизувати уявлення дітей про добро, добрі вчинки, поповнювати словниковий запас дітей словами ввічливості; вчити правильно доповнювати речення. Удосконалювати комунікативні навички (вміння висловлювати свою думку, проявляти доброзичливість до суджень інших дітей). Виховувати в дітях дружні взаємини, вміння і бажання прийти на допомогу дорослим і одноліткам. Наприкінці заняття діти: називали добрі та погані вчинки; пояснювали , чому важливо бути добрими./Files/images/IMG_6167.JPG

Заняття № 1 « Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні»

з морально-етичного , мовленнєвого та пізнавального розвитку для дітей старшої групи №8, № 7

Метою заняття було прищеплювати дітям корисні звички чемного поводження, вживання ввічливих слів, вчити правил культурної поведінки. Формувати в дітях усвідомлену потребу доброзичливої та толерантної взаємодії з іншими людьми, показати переваги такої поведінки. Наприкінці заняття діти: Називали слова ввічливості; пояснювали, чому важливо біти ввічливими.

Заняття № 2 «Міст миру»

з морально-етичного , мовленнєвого та пізнавального розвитку для дітей старшої групи №8, №11/Files/images/IMG_5689.JPG

Метою заняття було продемонструвати зв’язок між особистим вибором і впливом цього вибору на інших людей. Підвести до усвідомлення того, що кожна людина приходить у цей світ творити добро. Формувати в дітей бажання бути добрими, милосердними, лагідними та привітними до оточуючих, показати переваги мирного співіснування з іншими людьми. Наприкінці заняття діти: пояснювали, чому мирно жити-краще; називали дії, вчинки, слова, які сприяють мирним відносинам.

Заняття №3 «Всім допомогати - вірних друзів мати»

з морально-етичного , мовленнєвого та пізнавального розвитку для дітей старшої групи №8, №11

Метою заняття було формувати в дітей уявлення про поняття дружби як про найбільшу соціальну та моральну цінність, що передбачає щирість, довіру, взаємну симпатію, взаємодопомогу. Наприкінці заняття діти: розповідали, чому треба допомагати одне одному; називали дії, вчинки, слова, які описують дружбу./Files/images/IMG_5898.JPG

Заняття №4 «Кожна дитина - як в намисті перлина»

з морально-етичного , мовленнєвого та пізнавального розвитку для дітей старшої групи №8, № 11

Метою заняття було розвивати емпатію, вміння проявляти позитивні емоції, контролювати їх, тренування вміння слухати інших, вміння висловлювати свою думку, створення доброзичливої атмосфери, розвиток упевненості в собі. Наприкінці заняття діти: розповідали, чому треба бути уважним і доброзичливим до оточуючих; називають ознаки доброзичливості.

/Files/images/IMG_6139.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1441

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031